Vývoj ceny plynu

Vývoj ceny plynu
Vývoj ceny plynu

Vývoj cen plynu v minulosti, současnosti a budoucnosti nemůžeme nechat bez komentáře. Ze všech stran na nás útočí nejrůznější zprávy o zdražování téměř všech položek na trhu, ale i průmyslového zboží a ani ceny plynu se tomuto – v současnosti velmi modernímu trendu – bohužel nevyhnulo. Jaký byl vývoj cen plynu v minulosti, jak je tomu v současnosti a jaké vyhlídky nás čekají do budoucna? Na tyto otázky se vám budeme snažit dát přesnou odpověď.

Vývoj ceny plynu v minulosti, současnosti a budoucnosti

Ať již byly vyhlídky pro rok 2011 jakékoliv, zvyšování cen energií se stalo samozřejmostí. I když velké energetické společnosti lákali začátkem roku nové zákazníky na velmi výhodné sazby, o pár měsíců později srovnali sazby se sazbami roku minulého a u některých společností bylo vidět také nepřehlédnutelné podražení v řádech desítek korun. Rok 2012 s sebou (v oblasti cen energií) nepřinesl nic příjemného. Oproti roku 2011 podražil zemní plyn téměř o 18%!

Rok 2012 byl ve vývoji cen plynu doslova zlomový

Podle informací zpravodajských serverů a tiskových kanceláří, je rok 2012 pro vývoj ceny plynu opravdu zlomovým. Za „velký skok“ v cenách plynu je považováno datum 21. 10. 2011, které vedlo k rapidnímu nárůstu ceny plynu a to v důsledku zveřejnění informací o snížení ropných zásob v USA. Toto snížení bylo údajně nejvýraznější za posledních 10 let. Vývoj cen plynu je samozřejmě závislý na ceně nafty, proto se zlevnění nedá předpokládat ani v letech následujících. A to především kvůli sankcím, které hrozí Iráku a Kazachstánu. Můžeme se tak dočkat dalšího zdražování, které se na našich účtech nepříjemně projeví.

Se změnou dodavatele nečekejte

Nečekejte na další zdražování! Změňte nevýhodného dodavatele a ušetřete. Pomocí jednoduchého srovnání cen plynu na našem webu můžete být informováni o tom, zda neplatíte za plyn více, než musíte. Pokud se vás tato skutečnost týká, měli byste přemýšlet o změně dodavatele. Praktické informace o tom, jak svého dodavatele změnit naleznete taktéž na těchto stránkách.